SaYu
Zdieľať:

Menštruačné nohavičky SaYu

Menštruačné nohavičky SaYu šije česká rodinná firma s dlhou tradíciou od roku 2019 prevažne z lokálnych materiálov. Ich stránka prezrádza, že nohavičky šijú  v starej známej firme z čias socializmu na spodnú bielizeň Triola. Je to práve výber materiálov, ktorý SaYu robí jedinečnou značkou. SaYu nohavičky využívajú výhody merino vlny.

 • sú hodvábne na dotyk
 • majú antibakteriálne účinky
 • zamedzuje sa vzniku zápachu
 • prirodzene elastické
 • majú termoregulačné schopnosti
 • odvádzajú vlhkosť
 • sú priedušná aj po navlhnutí
Menstruační kalhotky SaYu
Menštruačná tekutina je cez merino vlnu odvádzaná do savej vrstvy z bambusu, ktorá má výbornú absorpciu, výrazne vyššiu ako bežne používaná bavlna. Vďaka jeho antibakteriálnym účinkom strieborných solí obmedzuje tvorbu nepríjemného zápachu. Tu treba upozorniť na škodlivosť biocídov tak, ako je to popísane v úvodnej stránke.  Výrobca deklaruje, že používa materiál z bambusovej viskózy. Pod absorpčnou vrstvou sa nachádza špeciálna nepriepustná membrána z bambusového froté SaYuTech, ktorá bola vyvinutá priamo na účely menštruačné pomôcky odborníkom na nanotechnológie a následne otestovaná na českej univerzite.
SaYu
Menštruačné nohavičky SaYu sa šijú v nízkom modely s čipkou , ďalej vo vyššom modely a existuje aj variant do pása . Vyberať môžete z čipkovaných dizajnov , ktoré nie sú toľko absorpčné a sú vhodné skôr na slabšiu menštruáciu, alebo ako doplnok k inej menštruačnej pomôcke. A z hladkých, čiernych nohavičiek , ktoré majú zdvojenú absorpčnú vrstvu a môžu ich použiť aj ženy so silnou menštruáciou. Spolu SaYu ponúka 13 rôznych vzorov so 4 rôznymi absorpčnými schopnosťami. Odporúčaná doba nosenia bez výmeny je 8-12 hodín. Pri silnej menštruácií výrobca navrhuje nosiť spolu s menštruačným kalíškom alebo tampónom. Zaujímavosťou je, že firma neodporúča prať nohavičky s použitím žlčového mydla, čo niektorí iní výrobcovia na svojich stránkach navrhujú.
Internetový obchod: www.sayu.cz
Cena: od 28 € do 33,80 € (je možné využiť množstevné zľavy)
Doprava: 7,55 €
Nenašli sme online predajcu u ktorého sa dajú vrátiť nohavičky SaYu, ak je užívateľka s nimi nespokojná. (Napíšte nám, ak to nie je pravda)

Absorpcia
80%
Kvalita
75%
Design
80%
Hodnota
80%

By 04 reviewer(s)

Zoradiť podľa

 • Avatar

  katka

  Pri tak silnej menštruácii, akú mám, skutočne nemám rada, keď cítim ako sa to zo mňa „leje“. Aj napriek tomu som ich vyskúšala SaYu na dvoch periódach. Prvýkrát mi vydržali 4 hodiny, ale už už som cítila, že to kadiaľsi ušlo, aj keď veľmi dobre v rozkroku tesnia. Nasledujúce razy som si dobu nosenia už radšej vopred naplánovala na kratší časový úsek. Pri pláchaní v rukách som však bola veľmi milo prekvapená, koľko toho dokázali do seba vsať. Ich veľké pozitívum je, že sa dajú používať ako skvelá poistka ku kalíšku. Sú pre mňa spoľahlivým riešením v dňoch, kedy nemôžem byť prvé dni periódy doma a teda nemôžem si kalíšok vyprázdniť vtedy, kedy potrebujem. Vďaka nim som sa cítila naozaj bezpečne! V prípade zníženého panvového dna, či slabej menštruácie sú viac ako vhodné. A teda, musím spomenúť aj ich dizajn a strih, ktorý sa mi veľmi páči a dodáva mi pocit ženskosti.

  12 marca, 2021

  Zdieľať

  Užitočné?

 • Avatar

  layla739

  Šuštia len trochu

  Sayu majú viac strihov v telovej farbe, nižšie, vyššie a s priehľadnými bokmi 🙂 Mám od Sayu čierne a šuštia len v absolútnom tichu (alebo keď v nich chodíš len tak bez nohavíc), savosť je dobrá, vložka je antibakteriálna – vlna merino bambus, ale aj tak sú 100x lepšie ako tampóny / kalíšky a 50x lepšie ako vložky, takže určite odporúčam.

  1 marca, 2021

  Zdieľať

  Užitočné?

 • Avatar

  Viera T

  Lepšie ako Snuggs

  Mám menštruačné nohavičky aj od konkurenčnej firmy Snuggs ale tie mi tak dobre nesedia a zošuchávajú sa mi dolu. Sayu mi sedia a sú pohodlné. Kupujem ďalšie – oplatí sa investovať. Používala som ich aj počas šestonedelia po návrate z pôrodnice, naozaj sú nenahraditeľné.

  23 novembra, 2020

  Zdieľať

  Užitočné?

 • Avatar

  Andrea Malíková

  šuštia

  Vrstva v rozkroku je veľmi hrubá, dokonca pri chôdzi trochu šuštia. Mala som celý čas pocit vlhkosti avšak nohavičky neprtiekli. Nasiakavá vrstva siaha vzadu až úplne hore ku gume v páse, čo vidím ako veľkú výhodu pri nosení na spanie.

  11 októbra, 2020

  Zdieľať

  Užitočné?

Zanechajte svoj názor na toto

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Absorpcia
Kvalita
Design
Hodnota