Sovick

Menštruačné nohavičky Sovick

Zdieľať:

Menštruačné nohavičky Sovick

Sovick je malá slovenská firma, ktorá sa venuje výrobe ekologických produktov už od roku 2015. Väčšinou sú to detské plienky, detské ochranné nohavičky, látkové vložky. Koncom roka 2020 začali so šitím menštruačných nohavičiek. Všetky majú, z ktorých šijú najvyšší certifikát Oekotex a uprednostňujú tiež lokálne vyrobené materiály. Pre zákazníčky, ktoré majú asymetrickú postavu alebo potrebujú zo zdravotných dôvodov použitie iných materiálov, ponúkajú šitie nohavičiek na mieru.
Momentálne ponúkajú nohavičky, v podstate v jednom strihu s kombináciou farebných materiálov a dĺžky absorpčnej časti, ktorá určuje ich použite. Model s najväčšou savou schopnosťou pojme 45 ml tekutiny. Telo nohavičiek je z ekologického materiálu Tencel (jemný ako hodváb), alebo z bambusovej viskózy. Je ušité iba z jednej vrstvy, takže nohavičky nie sú hrubé a sú veľmi príjemné na nosenie. Dotyková vrstva je buď z organickej bavlny alebo špeciálneho funkčného úpletu, ktorý má antibakteriálne vlastnosti a je tak vhodný aj pre ženy, ktoré často trpia mykózami. Výrobca nepíše, akou chemikáliou dosahuje spomínanú antibateriálnu ochranu. Všetky typy nohavičiek sú nepriepustné, denné na strednú menštruáciu a nočné nohavičky možno využiť aj ako inkontinenčné nohavičky.

Internetový obchod: Sovick
Cena: 25-27 € (bez možnosti využiť množstevnej zľavy)
Doprava: osobný odber zdarma, inak 2,99 €

Na stránke výrobcu sa nenachádzajú špeciálne podmienky pre výmenu či vrátenie tovaru iné, ako tie, ktoré vymedzuje zákon. (Napíšte nám, ak to nie je pravda)

Absorpcia
73%
Kvalita
73%
Design
73%
Hodnota
73%

By 03 reviewer(s)

Zoradiť podľa

 • Avatar

  Alena

  Krásne

  Porovnanie Snuggs (v lavo) a Sovick (v pravo). Matetiál je príjemný pri oboch značkách.
  Som so Sovick veľmi spokojná. Sedí mi material a aj strih.

  13 októbra, 2021

  Zdieľať

  • Menštruačné nohavičky

   13 októbra, 2021

   Toto hodnotenie sme sem pridali napriek tomu, že vieme, že je od výrobcu Sovick.

 • Avatar

  Miriam

  No hrúza

  Keď som balíček otvorila, prevracala som ich v rukách v nemom úžase. Vyzerajú, akoby ich šila moja mama – jednoducho ako home made. Hanbila som sa za to, že sú vyrobené na Slovensku. Kvalita hrozná, dizajn katastrofálny. To snáď nemyslia vážne! Nemám dvahu ich vyskúšať, pretože ak budú fungovať tak, ako vyzerajú, tak to to radšej ani nedám na seba.

  10 októbra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Veronika

  Odporúčam

  Kúpila som najskor jeden kus, aby som zistila, či mi budú vyhovovať strihovo a kvalitovo. Musim povedat, ze ak ich porovnavam s inými, tak jemné, krasne usite, mam nocne a su vyborne savé. Dokupila som dalsie a aj denne, tie este nemam skusene pri menštruácii. Slovenká výroba ne u mňa plus a aj cenovo sú dostupnejšie.

  8 októbra, 2021

  Zdieľať

Zanechajte svoj názor na toto

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Absorpcia
Kvalita
Design
Hodnota